O MNE

Mgr. Dagmara Jurikovičová, Dipl. POP

Dovoľte, aby som sa predstavila,

moje meno je Dagmara a žijem v Bratislave. Vysokú školu som vyštudovala v roku 2012 na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, odbor psychológia. Jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodla študovať psychológiu bola moja túžba spoznávať a sprevádzať ľudí na ich životnej ceste. Po vysokej škole som pracovala ako psychológ s deťmi s individuálnymi a špecifickými potrebami. Pracovala som aj s dospelými, ktorí si prechádzali náročným životným obdobím (ako úzkosti, neplodnosť, adopcia, strata blízkej osoby, zvládanie záťažových situácií).  Od roku 2O15 sa venujem taktiež lektorskej a facilitačnej činnosti, príprave a realizácii tréningov a podujatí. V roku 2020 som ukončila dlhodobý výcvik v Procesorientovanej psychoterapii a naďalej pracujem pod supervíziou. Som členkou Inštitútu procesorientovanej psychológie Slovensko (členka direktótria) i medzinárodného inštitútu IAPOP. Som zapísaná v Zozname psychoterapeutov v Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti.

Veľmi rada sa vzdelávam a neustálu prácu na sebe považujem za prirodzenú a dôležitú súčasť života.  Všetky získané vedomosti i skúsenosti sa snažím využívať vo svojej práci tak, aby som ku každému klientovi pristupovala individuálne a stretnutie „ušila na mieru“. Prevažnú časť mojej súčasnej práce tvorí  práca s deťmi, dospelými jednotlivo i pármi. Pracujem však aj s rodinami a väčšími skupinami.  Často ma vyhľadávajú ľudia, ktorí sa ocitli v životných, vzťahových či pracovných krízach. Myslím si, že takíto ľudia nás dokážu veľa naučiť. Sprevádzať ich, a hľadať s nimi zdroje, ako prekonať náročné obdobie je pre mňa veľmi cennou skúsenosťou. Veľkú časť mojich klientov tvoria ľudia, ktorých trápia nepríjemné emócie, prežívajú veľa stresu, hľadajú lepší životný štýl alebo sa potrebujú zorientovať vo svojom živote, vzťahu, či práci. Jednou z mojich vášní je práca s deťmi, s ktorými pracujem viac ako 15 rokov. Inšpiruje ma ich hravosť, tvorivosť a otvorenosť skúšať nové veci. Veľmi blízka je mi taktiež práca s rodičmi, ktorým pomáham porozumieť správaniu a potrebám ich detí. Posledných 5 rokov sa venujem aj témam ako strata blízkej osoby, či strach zo smrti. Tejto téme som venovala aj svoju záverečnú prácu v rámci psychoterapeutického výcviku. 

Rada skúšam nové veci a som otvorená pracovať s každou témou, ktorú mi klient na stretnutie prinesie. Všetci moji klienti, ktorí sa na mňa s dôverou obrátili, sú v mojich očiach veľmi odvážni ľudia, nakoľko viem, že otvoriť sa a dôverovať niekomu cudziemu, nie je ľahké. Mojou snahou i túžbou je pomáhať klientom lepšie spoznávať samých seba, nájsť odvahu urobiť potrebné kroky ku zmene a spoločne s nimi hľadať zdroje a cesty pre spokojnejší a celistvejší život. Keďže som si v rámci výcviku taktiež prešla vlastnou terapiou, mám skúsenosť aj s tým, aké je to byť v tom druhom “kresle”. Som presvedčená, že je dôležité, aby mal každý kouč a poradca intenzívnu skúsenosť s vlastnou terapiou alebo koučingom, aby poznal, aké je to byť na druhej strane. 

Veľkú časť mojej práce tvorí aj organizovanie tréningov, workshopov a prednášok pre zahraničných i domácich lektorov. Jednou z mojich motivácií je aktívne prispievať k tomu, aby sme malo na Slovensku možnosť učiť sa od tých najlepších v odbore. Okrem toho aj sama vediem a facilitujem vlastné workshopy, prednášky a tréningy pre pomáhajúce profesie, či pre širokú verejnosť na rôzne témy.  

Som vydatá a spoločne s manželom vychovávame nášho syna. Vo svojom živote som veľa cestovala a načerpávala množstvo pracovných i životných skúseností z rôznych kultúr, čo bolo pre mňa veľkou výzvou i učením. Cestovanie, príroda, jazda na koni, bojové umenie a osobnostný rast sú pre mňa silnými zdrojmi, ktoré mi dodávajú psychickú silu.