Tréning pre odborníkov: Práca s rodičmi a rodinami

Tréning Zručností zameraných na  Emócie (EFST) s Nadiou Ansar

Pomôžte rodičom a rodinám rozvíjať ich emočnú múdrosť.
Usmerňujte emóciu – Prehĺbte motiváciu – Transformujte vzťahy

Pozývame vás na 4-dňový tréning v EFT pre prácu s rodinami s vynikajúcou nórskou psychologičkou Dr. Nadiou Ansar.

Tréning prebehne online  4.-7.6.2024 v čase 9:00 – 16:00 a bude tlmočený do slovenčiny.

Kofacilitovať budú Mgr. Dagmara Jurikovičová a Mgr. et Mgr. Petr Mikoška, Ph.D. et Ph.D.

Tréning Zručností Zameraných na Emócie (EFST) je inovatívny, veľmi jednoduchý a účinný tréning pre odborníkov pracujúcich s rodinami a rodičmi. Tréning bude kombináciou prednášok, video prezentácií a zážitkovej praxe rolových cvičení. Participantom sprostredkuje hĺbkové tréningové zručnosti v práci s rodinami (a rodičmi) zážitkovým spôsobom.

Táto metóda je vyvinutá pre prácu s rodičmi s cieľom naučiť ich sprevádzať svojho blízkeho v rámci výziev každodenného života, vzťahov, emócií, duševného, či fyzického zdravia. Je veľmi účinná pre rodičov, ktorí majú dieťa trpiace problémom v oblasti fyzického, mentálneho zdravia (napr. poruchy príjmu potravy) alebo iných problémov ako sociálne a edukačné ťažkosti. Odborníci sa budú zážitkovým spôsobom učiť, ako odovzdať určité princípy a nástroje rodičom tak, aby podporili zmenu na rôznych úrovniach. Osvoja si zručnosti, ktoré potrebujú naučiť aj rodičov, ako validácia, práca s výzvami v rámci motivácie, ospravedlnenia sa a nastavenia hraníc bez posudzovania, ako aj ako udržať pozitívne a produktívne vzťahy. Zároveň ich terapeut učí rozpoznať a prekonať pocitové pasce, na ktoré v rodičovstve narážajú a lepšie porozumieť, čo ich dieťa skutočne cíti, a tým pozitívne vplývať na prežívanie dieťaťa.

OBSAH

  1. Princípy a výklad ústrednej roly rodičov a rodín v rámci terapeutického procesu
  2. Úvod do 3 modulov NET (navigácia emócií, usmernenie emócií, transformácia emócií)
  3. Porozumenie emóciám a práca  s  nimi z pohľadu EFST
  4. Práca  s motiváciou
  5. Ako transformovať vzťahy a čo ich udržuje zaseknuté
  6. Ospravedlnenie a nastavovanie zdravých hraníc

CENA   do 31.3. je cena tréningu 430 Eur, po tomto dátume je cena 520 Eur.

REGISTRÁCIA    https://form.jotform.com/233164379900357

KONTAKT         eft.institut.sk@gmail.com

PODMIENKY
Je vhodný pre tých, ktorí pracujú v pomáhajúcich profesiách aspoň 3 roky a už pracujú alebo majú záujem pracovať s rodinami (rodičmi). Nie je potrebná predchádzajúca skúsenosť s EFT.

LEKTORKA
Dr. Nadia Ansar je klinická psychologička, špecializujúca sa na klinickú psychológiu pre rodiny a na Emócie zameranú psychológiu. Je tiež trénerka v Tréningu zručností zameraných na emócie (EFST) a ukončila PhD v rovnakej metóde.